Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Pavel Skoták

Osobnosti metalu: Coz Powell - legenda s tragickým osudem

19. 9. 2014

Pavel Skoták

Ve světě tvrdé hudby se na ně velice často zapomíná. Stojí v pozadí, za všemi zpěváky, kytaristy a často i basáky. Že jsou ale právě bubeníci, kteří udávají tempo a nemálo se nadřou, na to se zapomíná. Po Robu Halfordovi nebo Randy Rhoadsovi tak přichází na řadu legenda mezi bubeníky. Muž, jehož kariéra trvala rovných třicet let, během kterých si vyzkoušel nejrůznější žánry a kapely, a skončila další tragickou nehodou. Není řeč o nikom jiném než o Cozy Powellovi.

Eluveitie – Origins: další díl Keltské mytologie

17. 9. 2014

Pavel Skoták

Se švýcarskou folk-metalovou kapelou Eluveitie jsem poprvé přišel do kontaktu prostřednictvím alba Evocation I: The Arcane Dominion z roku 2009, a udělal jsem asi nejlépe, jak jsem mohl. Album je totiž jako jediné obsahuje převážně instrumentální skladby s keltskou tématikou.

Rockové a metalové covery letem světem #2

17. 9. 2014

Pavel Skoták

Dnešní díl seriálu o tom, jak se dají předělávat písničky, zahájíme v Německu, přesuneme se do Ameriky a Itálie, navštívíme Lady Gaga a na samotný závěr se vrátíme do dětství. Na své by si tak měli přijít úplně všichni.

Randy Rhoads - To pití tě jednou zabije, Ozzy

12. 9. 2014

Pavel Skoták

V pětadvaceti si běžný člověk řekne, že je na vrcholu sil, čeká ho zářná kariéra, založení rodiny a všechny další životní milníky. Všechno by měl mít ještě před sebou. Je dost možné, že dost podobně uvažoval i kytarista Randy Rhoads před tím, než v roce 1982 nasednul do letedla. I přes to, že let nepřežil, je do dnes považován za jednoho z nejlepších kytaristů, a velice často je uváděn na vysokých místech nejrůznějších žebříčků. Za co všechno mu můžeme vděčit?

Fall of Efrafa – na cestě do králičí kolonie

11. 9. 2014

Pavel Skoták

Napadlo by vás někdy založit si hudební projekt s jasným cílem natočit tři alba a rozejít se? Mě asi ne. Pětičlenná britská kapela hrající atmospheric post hardcore si tento cíl vytyčila a v letech 2005 – 2009 natočila a vydala takzvanou Warren of Snares trilogii a tím tato kapela zanikla. Co přesně ale pěti Britů vedlo k založení kapely a natočení tří originálních alb, a kde pro ně brali inspiraci? U králíků.

Recenze nového alba Unisonic - Light of Dawn

9. 9. 2014

Pavel Skoták

Unisonic, německá rocková a metalová kapela, vznikla v roce 2009, kdy se na jejím založení podílel bývalý zpěvák Helloween Michael Kiske. Teprve když se ke kapele připojil jeho kolega z bývalé kapely Kai Hansen, začala kapela naplno tvořit. V roce 2012 se tak nadšení fanoušci dočkali prvního studiového alba Unisonic, které mělo pro někoho dost jiný zvuk, než jaký mohli čekat od kapely, v jejímž čele stály dvě z německých metalových legend.

Osobnosti rocku a metalu: Ritchie Blackmore – neoklasický mág

5. 9. 2014

Pavel Skoták

Před nedávnem prolétla internetem zpráva naznačující, že jeden z nejlepších kytaristů všech dob, Ritchie Blackmore, by rád obnovil legendární kapelu ze sedmdesátých let Rainbow. Nechme stranou, že bez Dia to není ono, a raději se podívejme na to, co má tenhle devětašedesátiletý kytarový génius, průkopník nových žánrů a talentovaný skladatel za sebou.

Projevy úcty aneb Rockové a metalové covery #1

2. 9. 2014

Pavel Skoták

Že je metal jenom o uctívání Satana, chození v černém a podobných věcech, které vídáte v televizi ve špatně natočených dokumentech o metalových a rockových nadšencích? Chyba lávky. Láska k hudbě a smysl pro humor jsou pro velké množství hudebníků napříč žánry dost zásadním rysem a jako jeden z jeho projevů se dá považovat natáčení cover verzí.

Osobnosti metalu: Rob Halford - třiašedesát let mlád

30. 8. 2014

Pavel Skoták

Před pár dny, 25. srpna, oslavil Rob Halford, zpěvák britské heavymetalové kapely Judas Priest, své třiašedesáté narozeniny. Ani v tomhle věku ale neztratil nic ze svého životního elánu. Letos v červenci kapele vyšlo již sedmnácté album a oproti všem předchozím tvrzením se letos chystají na turné po Americe, příští rok zavítají do Evropy, o další rok později pak do Japonska. Do pětašedesáti má tak o zábavu postaráno. Kolik toho o něm ale víte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace