Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Pavel Skoták

Bloodbound - Stormborn: inspirováno Game of Thrones

16. 12. 2014

Pavel Skoták

Inspirace Tolkienovou Středozemí se stala pro mnoho kapel velice populární, ale v posledních letech je na světě ještě další fenomén – Hra o trůny. Pokud tedy umíte alespoň trochu anglicky a není vám Westeros cizí, tak už vám musí být jasné, kam nás švédská power metalová parta v čele s Patrickem Johanssonem bere na předvánoční výlet se svým albem nazvaným Stormborn. Nasedněte na svého oblíbeného draka, dejte sbohem svým blízkým, vyrážíme směr.

I v Česku máme světové DJs - Mekki Martin

15. 12. 2014

Pavel Skoták

Pokud patříte mezi příznivce house music a neříká vám nic jméno Mekki Martin, je nejvyšší čas tento zásadní nedostatek napravit. Tento veleúspěšný český DJ je neodmyslitelně spjatý s domovským Brnem a především Tabarinem – klubem s dlouhou dvaadvacetiletou historií.

Oslavte Vánoce rockerskou koledou

14. 12. 2014

Pavel Skoták

Vánoce se nezadržitelně blíží a koledy jsou jejich neoddělitelnou součástí. Naneštěstí jsou tradiční koledy, na které jsme všichni od mala zvyklí, slyšet skoro všude. Obchodní domy je hrávají, různá vystoupení u stromečků, besídky a určitě by se dalo přijít i s dalšími příklady.

Kai Rosenkranz - na cestě od Gothicu domů

12. 12. 2014

Pavel Skoták

Nejen velké projekty jako World of Warcraft nebo Starcraft potřebují kvalitní ozvučení. Epické fantasy může existovat i v menších rozměrech s o to hustší atmosférou, ke které ale patří samozřejmě i dobrý soundtrack. Dnes bude řeč především o herní sérii Gothic, která je do dnes v našich končinách nesmírně populární. Trojdílnou originální sérii ozvučil Kai Rosenkranz – jméno, které nikomu mimo skalní fanoušky Gothicu nic moc neřekne, ale jak snad uvidíte, byla by chyba tohoto skladatele přehlížet.

AC/DC - Rock or Bust: s rockem na věčné časy

6. 12. 2014

Pavel Skoták

Rock or bust je nejen název nového alba australské hard rockové kaply AC/DC, je to také velice záludná otázka, kterou si možná položili všichni členové při tvorbě materiálů pro toto album. Že se jim práce ke konci značně komplikovala, není tajemstvím, Malcolm Young musel z kapely odejít kvůli vážným zdravotním komplikacím, bubeníka Phila Rudda zatkla policie jen měsíc před vydáním alba. Jak se tedy stárnoucí rockeři popasovali se svým patnáctým mezinárodně vydávaným albem? Bude rock nebo nuda?

AC/DC - čtyřicet let s rodinným klanem Youngových

4. 12. 2014

Pavel Skoták

Pokud se zamyslíme nad otázkou, které kapely dokázaly překročit stín vlastního žánru, a zaujmout lidi po celém světě bez rozdílu věku a pohlaví, je skoro nemožné neodpovědět AC/DC. Australská kapela složená z velké míry ze Skotů se stala jedním ze synonym pro hard rock, jehož jsou také velkými průkopníky a propagátory až do dnes. Jedenačtyřicet let už šíří světem svoji filosofii plnou rock and rollu, černé a pekla, a letos po šesti letech vydává i nové album Rock or Bust. Co všechno mu ale přecházelo a s čím se kapela musela během své existence potýkat?

Elite Tauren Chieftain - rockující vývojáři

2. 12. 2014

Pavel Skoták

Když už jsme minulý týden psali o fenoménu World of Warcraft, byla by škoda nezmínit i jeho odnož v podobě kapely s názvem Elite Tauren Chieftain (ETC). Patrně jste o ní nikdy neslyšeli, pokud ovšem nejste zarytí hráči Warcraftu. Pětičlenná kapela složená ze zpěváka, dvou kytaristů, basáka a bubeníka se na první pohled může zdát jen obyčejnou partičkou, která hraje svoji oblíbenou hudbu, ale to je mylný předpoklad. Její členové jsou totiž zároveň i herními vývojáři z Blizzardu, kteří prostřednictvím této metalové kapely přitvrzují svůj vlastní vytvořený svět.

Skálmöld - Með vættum: islandská odysea

29. 11. 2014

Pavel Skoták

Pokud vám nečitelné znaky v titulku přijdou povědomé a při sebemenší snaze přečíst je si lámete jazyk, možná si i vzpomene, že o této islandské kapele už jednou řeč byla. Přesněji to bylo koncem září, kdy jsme vám přinesli krátký přehled kapel, které si zahrály se symfonickým orchestrem. A jednou z těch kapel byli právě zuřiví Vikingové Skálmöld, kteří se letos vracejí s tradičnějším albem nazvaným Með vættum.

Deset let hudby fenoménu World of Warcraft

26. 11. 2014

Pavel Skoták

V pátek jedenadvacátého listopadu odstartovaly oslavy jednoho velkého herního výročí. Značka Warcraft americké společnosti oslavila letos dvacet let a jedno z jejich dítek World of Warcraft se dočkal krásného desátého výročí. Věnovat se tak dlouho pěstování jedné z nejúspěšnějších her současnosti je obdivuhodný čin a co je důležité, rozhodně to není konec. A důležité je to pochopitelně i z hudebního hlediska, protože za oněch dlouhých deset let vyšlo rovných šest plnohodnotných soundtracků, které obsahují nespočetné hodiny herní hudby, doprovodných melodií a epických hudebních témat.

Agrimonia: křehká květina švédského metalu?

25. 11. 2014

Pavel Skoták

Řepík lékařský, latinsky Agrimonia eupatoria. Odhadovat, na základě čeho se švédská pětice rozhodla pojmenovat svoji kapelu podle této žluté rostliny, si opravdu netroufám. Při pohledu na drobnou a křehkou květinku se totiž opravdu jen těžko hledá paralela s kapelou, která hraje příjemně tvrdou hudbu, a jejíž vokalistka by se svým hlasem mohla soupeřit s kdejakým death metalových zpěvákem. Při zpěvu textů o hnilobě, úpadku, červech nebo pohřebních stromech je samotný vokál stejně asi tou méně podstatnou stránkou věci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace