Přejít na menu Přejít na obsah

Články uživatele Pavel Skoták

Convent Guilt - Guns for Hire: nová vlna australského heavy metalu

16. 1. 2015

Pavel Skoták

Nadčasový pojem heavy metal s sebou nese jeden veliký problém. V prvé řadě se jedná o ten nejklasičtější možný žánr z metalové rodiny, průkopníka tvrdých riffů dvojice kytar a úderných bicí. Zároveň se ale často používá slovo heavy metal k obecnému pojmenování metalu, což může být dost matoucí. Ale zůstaňme u první varianty. Heavy metal jako takový pochází z Anglie a v posledních letech je spíše na ústupu před všemi dalšími větvemi metalového stromu. Australská začínající kapela Convent Guilt se ale rozhodla právě pro tento pražánr metalu. Má po desítkách let šanci?

Noirový výlet do záhrobí s Grim Fandango

14. 1. 2015

Pavel Skoták

Napadlo vás, že by nebylo špatné odpočinout si od všech velkorozpočtových nákladných sci-fi a fantasy dobrodružství, stejně jako jejich velkolepých soundtracků, a podívat se někam jinam? Co třeba netradiční stylizace Země mrtvých, která více než horor připomíná film-noir, gangsterky a především nabízí netradiční herní i hudební zážitek? Pak jste tu správně, Grim Fandango vás zve do svého spletitého života agenta Oddělení smrti.

Karma to Burn - Arch Stanton: první letošní recenze beze slov

10. 1. 2015

Pavel Skoták

Prvním albem nového roku, na které se podíváme, pochází z americké Západní Virginie a bere nás na příjemnou návštěvu amerického stoner rocku inspirovaného v tomto případě klasickým westernem Dobrý, zlý a ošklivý. Stoner rock je populární žánr, který i dvacet let od doby svého vzniku, má pořád co nabídnout. Možná by se mohlo zdát, že je žánr dokonce na vzestupu, protože i v loňském roce jsme stihli zmínit pár minimálně příbuzných žánrových alb. Teď už ale bez dalšího zdržování předáme slovo kapela s poutavým názvem Karma to Burn.

Mass Effect - vesmírné finále pod taktovkou Hollywoodu

6. 1. 2015

Pavel Skoták

Herní série Mass Effect od kanadské společnosti BioWare se už dnes dá při troše nadsázky považovat za herní klasiku. Rozmáchlé vesmírné RPG, v němž se hráči ujímají postavy velitele Shepparda, se těší velké popularitě, po uzavření trilogie se pracuje na dalším pokračování, se kterým se dost možná seznámíme už letos, takže by nebylo úplně špatné si připomenout kromě herní i tu hudební stránku věci, která patří k neoddělitelným součástem celé dosavadní trilogie.

Tyrian - sci-fi hudba přímo z vesmírné lodi

3. 1. 2015

Pavel Skoták

Dětství strávené na palubě kosmické lodi bylo jistě snem leckterého malého kluka, možná i dívky. Na výpravná epická dobrodružství jako Mass Effect tenkrát nebylo ani pomyšlení, v televizi válel Star Trek a kapitán Picard, a na počítačích se nabízela jedna velice zajímavá alternativa s kosmickou lodí v hlavní roli – Tyrian. Psal se rok 1995.

Metalovým albům roku u nás vládnou Judas Priest

31. 12. 2014

Pavel Skoták

Malý přehled těch nejpovedenějších herních soundtracků za uplynulý rok jsme vám již nabídli, tentokrát jsou na řadě metalová alba. Těch se, jako každý rok, k naší velké radosti vyrojilo veliké množství napříč všemi žánry a subžánry, na světlo se začínají tlačit ještě do nedávna undergroundové kapely, které nabývají na popularitě, o kterou musí soupeřit s nesmrtelnými matadory. Letošní rok byl opravdu naplněný výbornou hudbou a my ze záplavy alb vybíráme alespoň sedm statečných.

Pětice nejzajímavějších herních soundtracků roku 2014

29. 12. 2014

Pavel Skoták

Videohry, podobně jako ostatní kulturní oblasti, už pomalu bilancují a vybírají ty nejlepší z nejlepších, aby bylo podle čeho hodnotit příští rok. Ten letošní byl na dobré hry poměrně bohatý a na kvalitní soundtracky jakbysmet. V tomto článku naleznete ne ty nejlepší hry, ale tu nejlepší hudbu, která byla letos ke slyšení ať už z důvodu originality nebo jen mistrovského provedení.

Filmové soundtracky s vánoční tématikou

24. 12. 2014

Pavel Skoták

Vánoce strávené bez toho, aby se člověk podíval alespoň na jeden jediný vánočně laděný film, nejsou Vánoce. V záplavě tradičních pohádek naneštěstí často zapadnou filmy, jejichž hudební složka je nepostradatelnou součástí zážitku, a dalece převyšují nezajímavé průměrné snímky. Ti z vás, kteří ještě v dnešní době vlastní televizi, si můžou udělat malý průzkum ohledně toho, které z námi vybraných filmů přes letošní svátky uvidí.

Stormcast - Frame of Mind: překvapení z Kypru

21. 12. 2014

Pavel Skoták

Je skoro zarážející, jaké množství black metalových kapel si naplánovalo vydání svých temných a pochmurných alb na poslední dva týdny před Vánocemi. Vybrat nejen v jejich záplavě nějaké vhodné na recenzi se ukázalo jako opravdovým oříškem, a teď tu nemluvíme o Popelce, ale nakonec padla volba na kapelu z trošku nečekaného místa – Kypru. Pokud už vám tedy koledy lezou na nervy a chcete zjistit, co obnášení black metal ve středomořském provedení, pak je tento článek přesně pro vás.

Loom - dobrodružství za zvuků Labutího jezera

18. 12. 2014

Pavel Skoták

Pojďte blíž, pohodlně se usaďte, povím vám pohádku o tkalcích, labutích a Smrti. Zhruba pomocí těchto tří slov by se dala velice hrubě vystihnout podstata celého příběhu magické adventury z roku 1990 nazvané Loom. V češtině se jedná o tkalcovský stav a více méně se kolem celého tohoto motivu točí i celá hra. Co jsem si ale z této hry už v dětství odnesl, mimo překrásné pixelové grafiky byl, především soundtrack.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace