Přejít na menu Přejít na obsah

Novinky

Aerosmith oznámili evropské turné, může být jejich poslední

14. 11. 2016

Pearl

Aerosmith oznámili dnes evropské turné s názvem AeroVederci Baby! Jak název napovídá, mohlo by být jejich posledním. Turné zahrne Izrael, Gruzii, Rusko, Německo, Polsko, Dánsko, Švédsko, Velkou Británii, Irsko, Francii, Itálii, Portugalsko, Španělsko a Švýcarsko. Nejblíže jsou nám koncerty v Polsku a v Německu.

Helloween uspořádají turné v originálním obsazení i s Kiskem a Hansenem!

14. 11. 2016

Pearl

Německá metalová legenda HELLOWEEN chystá reunion včetně původních členů Michaela Kiska a Kaie Hansena. Legendární "Dýňáci" se tedy vrací v originálním obsazení. Můžeme se tedy těšit se na PUMPKINS UNITED WORLD TOUR 2017/2018. To zahrne zdvojnásobený repertoár plný oblíbených songů, ale také těch, které se hrály velmi málo či dokonce vůbec.

Rozhovor: Václav Noid Bárta: Divadlo je živý biotop

13. 11. 2016

Pearl

Václav Noid Bárta uspořádá ve dnech 28. a 29. 11. dva vánočně laděné koncerty na své domovské půdě - v Hudebním divadle Karlín. Letos sklízí úspěchy jako muzikant s kapelou i jako sólista právě zmíněného Hudebního divadla Karlín, kde působí ve velkých rolích muzikálů Jesus Christ Superstar, Carmen či nejnověji Bonnie&Clyde. Rozhovor, který vznikl na festivalu Benátská! ve velmi uvolněné, přátelské atmosféře, byl součástí festivalového putování umělců Hudebního divadla Karlín a zároveň se vztahoval ke koncertnímu provedení muzikálu Jesus Christ Superstar ve večerním programu prvního festivalového dne.

Rocksymphony: Sídlem Filharmonie Bohuslava Martinů opět zněl rock v klasickém hávu

9. 11. 2016

Pearl

Znovu v Kongresovém centru Zlín, se stejným setlistem, avšak s jiným pěveckým sólistou – taková byla letošní Rocksymphony (5. 11.), projekt Filharmonie Bohuslava Martinů, který spojuje um zlínských filharmoniků s rockovou klasikou. Písně, které ke konci 20. století psaly historii populární hudby, nově zaranžovali a pro symfonický orchestr upravili Aleš Pavlorek a Viktor Kozánek, dramaturgii měl na starost Michal Pášma. Nedílnou složkou projektu je také rockové trio ve složení David Uher (kytara), Karel Pevný (basová kytara) a Hanz Sedlář (bicí). Pěvecké party pak přebírají sólisté známí právě svou činností v oblasti tvrdší muziky.

Návrat roku: Kelly Family opět spolu na tři koncerty ve Westfalenhalle Dortmund

6. 11. 2016

Pearl

Jejich hudba je soundtrackem generace 90. let. Slyšel o nich snad každý, komu v té době bylo aspoň deset. Žili v busu, na lodi i v zámku, prodali milióny desek a odehráli tisíce koncertů, svůj úspěch si tvrdě vydřeli dvaceti lety pouličního hraní. Nyní se legendární irští sourozenci The Kelly Family opět spojili – a pro tři velké koncerty se vracejí na místo, odkud se v roce 1994 odrazili ke světové slávě: 19., 20. a 21. 5. 2017 vystoupí v dortmundské Westfalenhalle.

The Odd Gifts představují nový poetický klip. Pokřtí ho 1. listopadu!

29. 10. 2016

Nicola Bernard

The Odd Gifts představují nový poetický videoklip skladby Lullaby (Ukolébavka), ve kterém režisér Jakub „Cermaque“ Čermák obsadil do hlavní role frontmana kapely Ondřeje Galušku (ex Eggnoise). Píseň je součástí nového alba Migrant Songs, které se objevilo na pultech na sklonku léta a speciální koncert k vydání alba se odehraje prvního listopadu v pražské Malostranské Besedě.

Indie-folková skupina Jarret má novou nahrávku Soulásky & Samolásky

29. 10. 2016

Nicola Bernard

Indie-folková skupina Jarret má novou nahrávku Soulásky & Samolásky. Chytré ale zároveň chytlavé písně podpořené skvělými vokály zařadily kapelu mezi špičku naší folk rockové scény. Jarret se i na nové nahrávce prezentuje nápaditými texty, živým projevem a muzikantskou vytříbeností. Producent Peter Binder dokazal tyto atributy vyvážit a na pátém studiovém albu s hravým a všeříkajícím názvem Soulásky & Samolásky, a podpořit punc vyjímečnosti Jarretu v současném folkrocku.

Janek Ledecký již podvacáté na vánočním turné

26. 10. 2016

Pearl

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná – a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. Na sklonku letošního roku se Janek Ledecký vrátí s adventním programem do českých měst podvacáté. Navíc letos uplyne i 20 let od vydání alba Sliby se maj plnit o Vánocích a devět dalších. Takové dvojité jubileum si vyžaduje něco speciálního: vrcholem turné bude tentokrát vystoupení ve velkém sále pražské Lucerny 15. 12. 2016.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace