Přejít na menu Přejít na obsah

Reporty

Report: Masters of Rock 2013 – 2. Část

24. 7. 2013

Redakce

V první části reportu jsme se podívali na prostředí festivalu a kapely, které si zahráli v první den, tedy ve čtvrtek. Dnes nás čeká další festivalový den, pátek, ve kterém se předvedlo hned několik zajímavých kapel, kterým vévodí Rage a Lingua Mortis Orchestra. Jako každé jiné ráno na festivalu Masters of Rock začali lidé vylézat ze stanů už kolem sedmé hodiny ranní.  

Ohlednutí se za 13. ročníkem OAMF v Přeštěnicích s fotoreportem

19. 7. 2013

Redakce

Open Air Music Fest Přeštěnice 2013 je za námi a my vám přinášíme krátké shrnutí s dojmy a rozšířenou fotogalerii ze všech třech dnů. Mluvili jsme také s produkčním festivalu Josefem Kašparem.Třináctý ročník festivalu v Přeštěnicích je za námi, tak si jej v krátkosti zhodnoťme. Na šesti stagích proběhlo během tří dnů přes 100 vystoupení.

Report: Masters of rock 2013 – 1. část

17. 7. 2013

Redakce

Snad každý z nás někdy slyšel o tomto hudebním festivalu, na který se rok co rok sjíždí několik desítek tisíců lidí, aby propadli rock/metalovému šílenství a užili si tak pár dní skvělé dovolené. Nejinak tomu bylo i letos. Festival sice začínal až ve čtvrtek, ale již ve středu se kolem areálu likérky Rudolfa Jelínka, ve kterém festival probíhal, začaly objevovat první stany a s nimi i postavy v černém oblečení s kovovými doplňky, těžkými boty a různými nášivkami.

Vysočina Fest – to nejlepší na konec

14. 7. 2013

Redakce

Sobota byla posledním festivalovým dnem a bez nadsázky lze o celé akci říci, že se více než povedla. Oproti pátku byla sice sobota, co se týče návštěvnosti slabší, a to i přes skutečnost, že seznam kapel na poslední festivalový den tvořila samá zvučná jména. Mimo hlavní pódium se opět velké pozornosti těšila Soul Music Club Stage, na které se střídaly žánrově různorodá uskupení hudebníků převážně z Česka.

Poslední den v Přeštěnicích v rytmu afrických bubnů

14. 7. 2013

Redakce

Ve stále skvělém počasí vystoupili v sobotu v Přeštěnicích italští Vanilla Sky. Kvůli večernímu koncertu v Mnichově nastoupili v ne zcela atraktivním čase při třetí odpolední, s nelehkým úkolem se ale statečně poprali. Dříči z Říma nastoupili před asi desítku postávajících a několik desítek posedávajících diváků, nenechali se ale odradit a dobrou komunikací s publikem, pobíháním s kytarami mezi lidmi a hlavně kvalitním přednesem během setu přilákali mnoho dalších.

Druhý den v Přeštěnicích ovládl David Koller

13. 7. 2013

Redakce

David Koller & Band potvrdili roli interpreta dne a rozezpívali největší páteční publikum. Dorazili také The Paranoid ze Slovenska a rakouští Kontrust. V pátek se už hrálo na všech šesti pódiích včetně divadelního stanu. Areál se pro návštěvníky otevřel půl hodiny po poledni a nabitý program trval až do pozdních nočních hod

Vysočina Fest – den druhý

13. 7. 2013

Redakce

V porovnání se dnem prvním, v pátek návštěvníci vzali festival doslova útokem. Krátce po otevření areálu se na hlavním pódiu vystřídalo několik místních poloprofesionálních kapel a stejně jako v předchozí den, úderem šesté hodiny odpolední hlavní scénu jihlavského amfiteátru ovládly profesionální kapely. Jako první z nich se žezla chopila legendární formace rockerů z Pražského Výběru.

Přeštěnice Open Air – report z prvního festivalového dne

12. 7. 2013

Redakce

Včera proběhl na Open Air Musicfestu tzv. večírek (první den festivalu). V areálu za Přeštěnicemi na Milevsku se hrálo na jedné zastřešené stagi a vystoupili především menší a místní interpreti. Počasí pořadatelům přálo, se zataženou oblohou ale k letním teplým letním teplotám bylo daleko. Auty a svozovými autobusy z Milevska dorazilo prvních zhruba 500 návštěvníků. Konečné skóre této třídenní akce by podle slov organizátorů mohlo včetně hostů dosáhnout 4 tisíc.

Vysočina včera odstartovala první ročník festivalu + rozhovor s Prago Union

12. 7. 2013

Redakce

Multižánrové letní festivaly jsou vyhledávaným kulturním zážitkem mnoha lidí a po několikaletém očekávání se konečně našli organizátoři ochotni uspořádat velký festival v Jihlavě. Třídenní hudební maraton začal ve čtvrtek odpoledne vystoupením místních kapel Arciskačány a EL´BRKAS. Od pozdních odpoledních hodin ovšem taktovku nad hlavním pódiem převzaly profesionální kapely v pořadí Prago Union, Monkey Business, Tomáš Klus a první festivalový den byl korunován energickým vystoupením kapely Wohnout.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace