Přejít na menu Přejít na obsah

Rock a Metal

CHINASKI: "hlásíme skoro vyprodáno" - k touru Rockfield proto přibyl další termín

13. 10. 2015

Nicola Bernard

V krátkém prosincovém halovém turné kapely Chinaski přibude další koncert. Pro velký zájem o vstupenky na pražskou zastávku ve Foru Karlín 1. prosince se kapela kolem zpěváka Michala Malátného rozhodla přidat další vystoupení na stejném místě o den později. Lístky na koncert 2. prosince budou v předprodeji od pondělí v síti Ticketportal. Fanoušci kapely mohou vybírat z běžných vstupenek na stání a lístků na sezení na posledním balkoně s barem a vlastní šatnou.

Miss Metalshop vstupuje do posledního týdne. Hlasujte pro vítězku!

9. 10. 2015

Redakce

Už takřka měsíc hledá Metalshop nejkrásnější metalistku Česka a Slovenska. Za tu dobu se do ankety přihlásilo přes 400 dívek, které aktuálně bojují o ceny v hodnotě 15000 Kč a možnost celý příští rok spolupracovat s největším rock/metal shopem u nás. Že to zní lákavě? Tak do toho pojďte s námi! Ještě pořád máte šanci se zaregistrovat a rychle posbírat co největší množství hlasů, ale pozor: Končíme už 15. října!

Rage oslaví své 20. narozeniny speciální tour

31. 7. 2015

Redakce

Heavy / power metalové trio RAGE se na podzim vydá na cesty, aby formou speciální  BLACK IN MIND 20TH ANNIVERSARY TOUR oslavilo 20. výročí alba „Black In Mind“, které bylo vydáno v roce 1995. Kromě těch největších hitů na pódiu zazní samozřejmě písně z oslavovaného alba.

Helloween - My God-Given Right: ztraceni ve vlastní tvorbě

29. 5. 2015

Pavel Skoták

O jedné z ikon power metalu a také německého metalu obecně jsme psali nedávno v očekávání nového alba. My God-Given Right je venku a jakožto správná předzvěst třicetiletého výročí kapely, nabízí album zajímavý průřez reflektující nejen poslední desetiletí tvorby, ale zkouší také oslovit starší a nové posluchače za pomocí různorodé hudby. nad tím vším pak visí jako pověstný Damoklův meč jedna zásadní otázka – miluje Bůh rock n’roll?

Pyramaze - Disciples of the Sun: v bludišti vlastní hudby

23. 5. 2015

Pavel Skoták

Před pár dny jsem psal o power metalové legendě ze sousedního Německa, která se chystá vydávat své nové album a za pár měsíců také oslavit své třicáté narozeniny. Do jisté míry je proto příhodné zrecenzovat nějaké to nové power metalové album od některé ze současných kapel, abychom mohli sledovat proměnu žánry a případnou inspiraci. Volba padla na dánské hudebníky z Pyramaze, jejichž poslední počin je přinejmenším zajímavý.

Třicet let s Helloween. Jak se proměnila kapela a její styl?

21. 5. 2015

Pavel Skoták

Pro vývoj powermetalové scény toho málokdo udělal tolik, jako Helloween ve svých začátcích. Zatímco první album Walls of Jericho v roce 1985 ještě neslo značný vliv thrash metalu, dvoudílný Keeper of the Seven Keys pomohl na světlo světu nejen power metalu, ale také velkému množství německých metalových kapel, které z tohoto úspěchu v následujících letech těžily a do dnes těží. Letos na podzim kapela oslaví třicet let své existence, která ale není ani zdaleka tak úspěšná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Hypothermia - Svartkonst: mrazivě poutavý švédský opus

17. 5. 2015

Pavel Skoták

Pojmenovat kapelu podle podchlazení můžou patrně pouze seveřané. Alespoň podobně vypadaly moje prvotní úvahy při setkání s touto švédskou kapelu, jejíž oficiální označení obnáší termíny jako ritual rock nebo shaman rock. To vše v doprovodu už poněkud tradičnějšího hudebního subžánru, jakým je black metal. Přesto se dá Hypothermia charakterizovat pomocí žánrů jen opravdu těžko – o to je to ale zajímavější poslech.  

Unleashed - Dawn of the Nine: dvanácté album pro pravé gurmány

27. 4. 2015

Pavel Skoták

Zatoužilo vaše metalové srdce po trošce kvalitního lehce melodického death metalu? Pak asi není lepší země pro návštěvu než Švédsko. Tato kolébka své vlastní odnože death metalu vychrlila za posledních více než dvacet let bezpočet kvalitních kapal. Mezi všemi pak vynikají metaloví matadoři Unleashed, kteří se zdárně prezentují už od roku 1989. Letos po tříleté pauze vyrukovali se svým dvanáctým studiovým albem, které si na první pohled s sebou přináší jednu velkou změnu – barevnou ilustraci vracející se po devíti letech.

Kiske/Somerville - City of Heroes: rock s českou stopou

18. 4. 2015

Pavel Skoták

Před pěti lety se na hudebné scéně vynořil možná trochu netradiční projekt, který spojoval trochu nepravděpodobnou dvojici umělců. Zatímco Michale Kiske si vydobyl slávu svými nezaměnitelnými výškami na raných albech německé metalové kapely Helloween, Amanda Somerville se svým téměř operním hlasem zaměřovala na úplně jiný styl hudby a často se podílela na nejrůznějších albech symphonic metalu. Jejich první spojení nicméně dopadlo na výbornou a teď je tu jejich nový společný počin s českou stopou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace