Přejít na menu Přejít na obsah

Rock a Metal

Power metalová banda Freedom Call známá pro svůj „Happy metal“.

12. 3. 2013

Redakce

„Happy metal? Co to sakra je?“ Pro porozumění bude nejlepší zajít si na koncert této kapely nebo aspoň poslechnout něco z jejich tvorby. Spousta sól, vyhrávka za vyhrávkou, věčně veselý a usměvavý frontman kapely zpívající lehce zapamatovatelné zpěvové linky, které nutí člověka pobrukovat si a zpívat s kapelou již od první sloky.

King Diamond a jeho „horror metal“.

11. 3. 2013

Redakce

Jistě každý fanoušek metalu někdy zaslechl jméno King Diamond nebo zahlédl fotografii sympatického pána v klobouku s černo bílým pomalovaným obličejem (nemyslíme Alice Coopera), který vypadá jako by právě vystoupil z plátna filmových hororů. Pojďme se na něj podívat blíže.

My Chemical Romance: The Black Parade

24. 4. 2007

Redakce

Punk rock. Občas dost pompézní. Oproti předešlé tvorbě trochu více komerční, ale tak nějak správňácky. Velice silná a znatelná inspirace jinými skupinami. Však na to také dojde řeč. A bacha, je to 100% emo.

Špičkový pop? Dreamer od Sunshine

17. 4. 2007

Redakce

Občas je dobré zapomenout na alternativu a přiblížit se popu. Nesmí se to ovšem přehnat, nesmí to být násilné a nesmí z toho vzejít kýč. Sunshine to zvládli na jedničku. Chcete-li hudbu, která se vám bude líbit, protože je dost popová, a přesto chcete mít pocit, že stále ještě nezapadáte do systému, Dreamer je to pravé.

Tokio Hotel: nuda na pokoji číslo 483

10. 4. 2007

Redakce

Také vám vrtá hlavou, proč každý druhý blog na českém internetu pojednává o skupině Tokio Hotel? Proč není tou hlavní hvězdou cílové skupiny mezi 10 až 15 lety Madonna, Britney, Justin Timberlake nebo jiná z ikon současného popového nebe? Proč jsou Tokio Hotel na vrcholu i přes nevýhodu spočívající v německých textech?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace